Zastava

 zastava1
ZASTAVA OPĆINE ČAGLIN
Žuta boja grba i općine Čaglin označava da u općini ima dosta poljoprivrednih površina. Zeleni brijeg na grbu označava da se radi o brežuljkastom terenu, te da ima dosta šumskih površina. Odsječeni panj s izbrazdanom korom označava da je ovaj kraj imao tešku povijest, da je zaostajao u razvoju, a mladica iz panja simbolizira da unatoč tome zaostajanju općina Čaglin ima budućnost i perspektivu razvoja. Kruna koja lebdi iznad panja simbolizira zaštitnika župe Čaglin i sjedišta općine Čaglin Svetog Alojzija.

Anketa

Nove stranice su:
 
No images

Oglasi

Prodajem kuću u Čaglinu s okućnicom u ulici V.Nazora na kućnom broju 22, upitati na broj telefona 034/272-421

Arhiva

Eko selo Latinovac

U selu Latinovac djeluje Eko-centar Latinovac i Centar za mir Osijek. Isti obogaćuju  treninge rekreativnim vikendima koji okupljaju djecu, mlade i odrasle osobe u zajedničkim aktivnostima, radi učenja, rada, zabave i odmora, kao i stjecanje osobnog iskustva zajedničkoh sudjelovanja u stvaranju i razvijanju novih ideja. Također, doprinose razvijanju osobnih kapaciteta i strategija u suočavanju s novim situacijama, te počinju toleranciju i skladnu komunikaciju. U prostorima osnovne škole u naselju uredit će se edukacijska kuća koja će se pretvoriti u mjesto njegovanja i  istraživanja novih, drugačijih pristupa, mjesto učenja i prakticiranja nenaselja, mjesto održavanja obrazovnih programa Centra za mir i Eko-centra Latinovac, mjesto re/kreativno- oporavnih vikenda, mjesto koje će neprofitnim  redizencijskim uslugama i vrijednostima koje njeguje biti pristupačno različitim udrugama, institucijama i pojedincima. ERdukativni programi su sadržajno  i metadološki prilagođeni potrebama i interesima sudionika. Ciklus iskustvenog učenja sudionici prolaze u radionicama, uz razne metode izlaganja, vođenja razgovora, rada u malim grupama kao i različitog kreativnog izražavanja kroz komunikacijske vježbe, igre i dr.